Zemo frekvenču auto skaļruņi

Tipiskai lētai automašīnai ir rūpnīcā uzstādīta 2 vai 4 skaļruņu audio sistēma, savukārt dārgāki transportlīdzekļi bieži ir aprīkoti ar mūsdienīgākām sistēmām (atkarībā no apdares līmeņa). Tās bieži ietver atsevišķus skaļruņus katram skaņas frekvences līmenim: augsto frekvenču skaļruņus, vidēja diapazona skaļruņus, zemo frekvenču skaļruņus, augsti kvalitatīvu stereosistēmas galveno bloku un vienu vai vairākus pastiprinātājus. Zemas frekvences skaļrunis rada zemas frekvences basus (20–200 Hz). Tostarp komponentu sistēmām ir labāka skaņas reproducēšana, tostarp skaļruņi reproducē katru frekvenču diapazonu. Ieteicams ir uzstādīt zemfrekvences skaļruni kopā ar komponentu akustiku. 

Parasti pēcpārdošanas tirgus zemas frekvences skaļruņi tiek uzstādīti bagāžas nodalījumā. Tāpat kā citiem skaļruņiem arī zemas frekvences skaļrunim ir savi raksturlielumi: jauda (W) , diametrs (collās vai cm), pilnā pretestība utt. Jo augstāka jauda, jo lielākā korpusā tas iederēsies.  

Zemas frekvences skaļruņa bloks ietver šādus elementus:  

1) Skaļruni vai pat vairākus. Zemas frekvences skaļruņiem ir liels diametrs - 20–50 cm, augsti jaudīgi magnēti un platāka elastīgā balsta sistēma.  

2) Korpusu. Parasti tas ir izgatavots no kokšķiedras plates vai saplākšņa, pārklāts ar paklājam līdzīgu materiālu. Skaļruņu aizsardzībai uz tā ir uzstādīta tīkla režģis. Atkarībā no zemas frekvences skaļruņa konstrukcijas tam var būt fāzes apvērsēja ports.  

3) Pastiprinātājs. Šiem skaļruņiem ir raksturīga augsta jauda, tādēļ tiem nepieciešama skaņas signāla pastiprināšana. 

Zemas frekvences skaļruņus ar iebūvētu pastiprinātāju sauc par aktīvajiem skaļruņiem, savukārt bez tiem – par pasīvajiem.  

Priekšrocības:  

1) Bagātīgāka, skaidrāka un skaļāka basu skaņa. Pareiza tā uzstādīšana palielinās automašīnas audio sistēmas veiktspēju.  

2) Tāpat arī uzlabo augstākas frekvences veiktspēju, jo pārējiem skaļruņiem nav nepieciešams reproducēt visu frekvenču diapazonu.   

Trūkumi:  

1) Parasti zemas frekvences skaļrunim ir diezgan liels korpuss: jo lielāks ir tā tilpums, jo jaudīgāka skaņa tiks reproducēta. Tādējādi jūsu bagāžas nodalījuma telpa samazināsies vismaz par ceturto daļu.  

2) Zemas frekvences skaļruņu izmantošana bagāžas nodalījumā var izraisīt spēcīgu vibrāciju, tāpēc jums būs jāveic skaņas un vibrācijas izolācijas pasākumi. 

 

Šeit par lieliskām Renault cenām varat atrast lieliskus zemfrekvences zemfrekvences skaļruņus.

Pievienot komentāru

Atstājiet savu komentāru

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив